Tag : natprevaruvanje

Имам нешто да те прашам

Алекса Жикиќ IDJ Show: Од Дедо Мраз сакам уште еден хит од Дарко Димитров (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е интересен, млад и енергичен. Македонската и балканска публика го запозна неодамна на популарното...
Имам нешто да те прашам

Yon Idy: Песната “Dreams” е мојата автобиографска песна (Фото+Видео)

Muzika24
Во пресред на утрешното гласање за наш македонски претставник на сцената на Евровизија, екипата од...
Балканленд

Ѓорѓе Давид: Рокери забранија нивните песни да се пеат во „Ѕвездите на Гранд“

Filip
Рок-музичари од регионот наводно забраниле да се изведуваат нивните песни во „Ѕвездите на Гранд“ без...
Балканленд

YouTube ги блокираше “Ѕвездите на Гранд”

Muzika24
Последната емисија од регионалното музичко шоу “Ѕвездите на Гранд” која се емитуваше на телевизиите вчера,...
Балканленд

Марио Арангеловски дел од бугарското тв шоу “X Factor” (Видео)

Muzika24
Македонската публика на неколку наврати досега имаше прилика да го запознае и да ги види...
Балканленд

Во 2018-та ќе се организира “Евровизија“ за Азија и Пацифик

Filip
Следната година Европската радиодифузна унија ќе го организира првото издание на “Евровизија Азија”, музичко натпреварување...