Tag : naum petreski

Музика на кирилица

Зуица Лазова непожелна на свадбата кај помалата ќерка на Наум (Фото)

Muzika24
Деновиве кога е домашниот шоу бизнис во прашање, топ тема е свадбата на помалата ќерка...
Музика на кирилица

Караванот тргна! Штипјани покажаа дека во срцето ја носат Македонија! (Фото)

Muzika24
Плоштадот „Слобода“ во Штип беше претесен за штипјани, кои дојдоа да го поздрават стартот на...
Музика на кирилица

Наум Петрески и ДНК ја претставија „Послушајте патриоти” – последната песна од проектот „Македонијо во срце те носиме” (Аудио)

Muzika24
„Послушајте патриоти да ви кажам словото, на Ѓурѓовден бев затворен, в црни темни зандани. Во...
Во прв ред

Македонска Каменица ќе гo слави Денот на рударите со Аца Лукас

Filip
Во склоп на Каменичко културно лето 2023, а по повод Денот на Општина Македонска Каменица...
Музика на кирилица

Наум Петрески: Чувајте ја македонската песна бидејќи нема кој друг да ја чува! (Видео)

Muzika24
„Болен ми лежи Миле Поп Јорданов” не звучела никогаш помоќно од сега – отпеана од...
Музика на кирилица

Како звучи “Бисер Балкански„ во изведба на Велевска, Миле Кузмановски и Наум Петревски (Видео)

Muzika24
Единствениот естраден магазин “Бекстејџ„ го прослави својот 15-ти роденден.На прославата присуствуваа голем дел од јавниот...
Музика на кирилица

Во продажба влезниците за концертот на Наум Петрески во Долни Сарај – Охрид

Muzika24
Како што не информираат организаторите на концертите на Наум Петрески – Авард продукција, од вчера...
Магазин

Наместо македонски концерти, во Македонија ќе не забавуваат Цеца, Грашо, Фрајле

Muzika24
Корона рестрикциите веќе не се пречка за дружење, собирање, забави и одење по музички концерти....