Tag : naum petrevski

Во прв ред

Фестивал на трубата во Пехчево по седми пат од 13-ти до 15-ти јули

Muzika24
Како што дознава Специјализираниот македонски музички портал Музика24, од 13-ти до 15-ти јули во Пехчево...
Музика на кирилица

Познатиот Андруш наместо во камион, заедно со Наум Петрески во Охрид на одмор и забава

Muzika24
Дека камионџијата Андруш е голем љубител на македонската песна тоа веќе добро го знаеме, но...
Во прв ред

Вчера вечер со песна и спорт се затвори шестото “Карпошово културно лето” (Фото)

Muzika24
Во извонредна атмосфера, со звуците на македонскиот фолклор и со навивачки дух, вечерва во амфитеатарот...