Tag : neda ukraden

Фестивали

Познати изведувачите на 13-то издание на „CMC Festival“

Filip
Ова лето, фестивалот „CMC“ подржан од Калцедонија повторно ги носи најголемите имиња на регионалната музичка...
Музика на кирилица

Хрватската поп естрада на промоција кај Калиопи

Muzika24
Македонската и балканска позната поп-дива Калиопи во Загреб во престижниот ноќен клуб “Грин Голд Клаб”...