Tag : nesa galija

Имам нешто да те прашам

Ексклузивно интервју на Музика24 со легендарниот Неша Галија (Фото)

Filip
Музика24 како ексклузивен медиумски партнер на “Сцена продукција” од Битола, имаше ексклузивна можност за интервју...
Во прв ред

Неша Галија ќе пее на Новогодишниот базар на плоштад “Магнолија”

Filip
Популарниот фронтмен на рок-групата “Галија”, Ненад Милосављевиќ – Неша ќе настапи на плоштадот “Магнолија” во...
Имам нешто да те прашам

Ексклузивно интервју на Музика24: Неша Галија

Filip
Се сеќавате ли на познатата и многу популарна екс-југословенска група “Галија”? Основана е во 1976-та...