Tag : nesto poinakvo

Музика на кирилица

По “првата пушка” и големиот огномет, Тајзи вчера вечер ги забавуваше прилепчани (Фото)

Muzika24
На 10-ти октомври во Прилеп и Куманово пукнала првата пушка, по тој повод секоја година...
Музика на кирилица

Тајзи со промоција на првиот албум на “Open Free Zone Festival”

Muzika24
Музика24 веќе пишуваше за првиот слободен фестивал, како што го најавуваат организаторите, наречен “Open Free...