Tag : next time

Во прв ред

Велешка „Питијада“ продолжува да ја негува македонската музика

Filip
Фестивалот на велешка пита и вино „Питијада“ порасна во препознатлив бренд во Македонија и од...
Фестивали

Кратово подготвено за фестивалот Златни денови Кратово 2023 (Фото)

Muzika24
Фестивалот Златни денови Кратово 2023 е приказна која започнува во 2014-та и од тогаш до...
Во прв ред

Вевчанскиот карневал годинава со богата културно уметничко-музичка програма

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, се е подготвено за годинешното издание на Вевчанскиот карневал,...
Во прв ред

Богата програма на годинашниот Новогодишен базар во Крива Паланка

Filip
Музички концерти, жонглери, кловнови, настапи на популарни детски изведувачи, новогодишна кочија и свечено пристигнување на...
Музика на кирилица

Next Time за концертот на 17-ти декември: Сме биле на врвот и на дно, не се плашиме од ваков предизвик (Видео)

muzika 24
Дуото Next Time, кое ја започна кариерата со рок музика во 2008 година, за да...
Во прв ред

Викендов ќе се реализира „Ја сакам Плачковица“ – програма со многу спорт и музика за сечиј вкус (Фото)

Muzika24
„Ја сакам Плачковица“ е настанот кој викендов ќе ги собере љубителите на спортот и добрата...