Tag : nikola micevski

Музика на кирилица

Врвна музичка екипа сними џез преработка на „Каранфило филфило моме“ (Видео)

Filip
Денес споделуваме уште една преработка на стара македонска песна. Овој пат во нуво руво ја...
Музика на кирилица

Ѓоко Таневски отпеа песна за својата една и единствена љубов (Видео)

Muzika24
Неодамна поп пејачот Ѓоко Таневски на својот YouTube канал ја промовираше својата најнова песна “Една...
Премиера

24 Промо: “Етносфера”, Дамјан Пејчиноски и Џамбо Агушев – “Дафина” (Видео)

Muzika24
Групата “Етносфера” ја претстави својата нова песна насловена “Дафина”, за која повторно соработуваше со принцот...