Tag : nikola zaceski

Музика на кирилица

Дамјан Стоименовски настапи на фестивалот во Маглај, каде што својата кариера ја започнаа Северина и Лепа Брена (Фото)

Muzika24
На 8 и 9 Септември се одржа меѓународниот фестивал „Студентско лето“ во Маглај. На двете...
Музика на кирилица

Никола Зацески сними преработка на безвременската „Лихнида” (Видео)

Filip
Никола Зацески го промовираше првиот сингл од новиот проект, преработка на безвременската „Лихнида” на Ефто Пупиновски.  „Длабоко од моето срце и душа произлезе инспирацијата за овој проект, а особено ми е драгоцен, бидејќи и јас ќе дадам мал допринос во збогатувањето  на нашиот мозаик на македонски песни, кои треба вечно да бидат препејувани и слушани од сите наши нови генерации. Се надевам ќе уживате во нашата магична бајка“, вели Зацески....
Музика на кирилица

По повод роденденот на Тоше, Никола Зацески со преработка на хитот “За овој свет” (Видео)

Muzika24
Моментално еден од поактуелните македонски пејачи Никола Зацески, во соработка со Австралиската хуманитарна организација “Play...
Премиера

Никола Зацески го промовираше својот прв сингл “Срцето мое тука чука” (Видео)

Muzika24
Неколку месеци траеја подготовките за реализацијата на првиот поп сингл на Никола Зацески, кој дипломирал...