Tag : nikolce micevski

Имам нешто да те прашам

Николче Мицевски: Новата година заедно со моите ќерки и сопруга, тоа е вистинско уживање и задоволство (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е исклучително талентиран композитор, музичар кој што ретко можете да го запознаете, а сепак...
Музика на кирилица

Врвна музичка екипа сними џез преработка на „Каранфило филфило моме“ (Видео)

Filip
Денес споделуваме уште една преработка на стара македонска песна. Овој пат во нуво руво ја...
Премиера

Бојана со „Круна“ се враќа на естрадата (Видео)

Filip
Пејачката и водителка Бојана Скендеровски – Атанасовска по долга пауза објави нова песна. „Круна“ е...
Премиера

Никола Зацески го промовираше својот прв сингл “Срцето мое тука чука” (Видео)

Muzika24
Неколку месеци траеја подготовките за реализацијата на првиот поп сингл на Никола Зацески, кој дипломирал...