Tag : noemvri

Културо

Награда „8-ми ноември“ за оперската пејачка Елена Голомеова

Filip
Оперската пејачка Елена Голомеова е една од овогодинешните добитници на наградата „8-ми ноември“ од Општина...
Музика на кирилица

Новиот албум на Влатко Стефановски ќе излезе на крајот од ноември во издание на Кроација рекордс

Filip
Реномираниот македонски музичар Влатко Стефановски на крајот на ноември ќе го промовира новиот албум „Taftalidze...
Музика на кирилица

Концертот во чест на Тоше Проески одложен – ќе се оддржи во ноември (Фото)

Muzika24
Како што пишувавме во текот на летото, овој месец (13-ти октомври) требаше да се оддржи...