Tag : nokaut

Во прв ред

„Нокаут“ со голем концерт во Македонската филхармонија, специјален гостин Дарко Гелев – Брејк (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24.мк, на 10-ти ноември во Македонска филхармонија свој концерт ќе...
Во прв ред

Во четврток во Кисела Вода: Роденденски концерт на „Нокаут“ по повод 68 години Општина Кисела Вода (Фото)

Muzika24
Општина Кисела Вода во четврток ќе го одбележи својот 68 роденден, а по тој повод...
Во прв ред

Од утре сите во Кисела Вода, се слави роденден и започнува музичко-забавно Културно лето (Фото)

Muzika24
Во очи роденденот на Општина Кисела Вода – “68 години – Бескрајна приказна”, а само...
Музика на кирилица

Македонската естрада со поддршка на кампањата #НосамМаска (ВИДЕО)

Filip
Македонската естрада ја поддржа кампањата #НосамМаска. Влатко Стефановски, Никола Перевски од „Нокаут“, Каролина Гочева, Тамара...