Tag : nokni svirki

Музика на кирилица

Димитар Андоновски наскоро со спот за “Ако ме боли” (Фото)

Muzika24
Познатиот македонски поп пејач Димитар Андоновски кој неодамна на “Скопскиот фестивал” се претстави со песната...
Имам нешто да те прашам

Кико Димитиревски: Ми беше јасно уште од мал како стигнуваат подароците во чорапот

Muzika24
Кико Димитриевски познат по хитовите “Волшебна кочија”, “Сезаме”, “Без љубов неа ја допирам” и други,...
Музика на кирилица

Македонскиот идол Иван Раденов ги забавува Белграѓани

Muzika24
Гевгеличанецот Иван Раденов, момчето што во 2010-та година беше избран за првиот “Македонски идол”, жари...