Tag : nov album

Музика на кирилица

Додека го подготвува својот најнов албум, Влатко стефановски пишува и мемоари (Видео)

Muzika24
Легендарниот македонски гитарист и композитор Влатко Стефановски, во интервју за емисијата „U svom filmu“ на...
Музика на кирилица

На слушачка и свирачка промоција во вторник Суперхикс ќе го промовира најновиот студиски албум „Сила и нервоза” (Видео)

Muzika24
Во Домот на култура „Билјана Беличанец“ во Кисела Вода, Суперхикс во вторник 16-ти април 2024...
Музика на кирилица

Како најава за албум со македонски народни песни Давид Темелков објавува ЕП „Елено ќерко” (Аудио)

Muzika24
Со авторската песна „Мојата Македонија” крунисана со Златна Бубамара, Давид не само што ја изрази...
Премиера

„Фрајле” одбележаа 15 години јубилеј со нов албум и ја најавија својата турнеја: Нашите песни се за сечие време! (Видео)

Muzika24
15 години поминаа за миг кога станува збор за Наташа Михајловиќ, Јелена и Невена Буча,...
Имам нешто да те прашам

Габриела Новевска: Кога веруваш во чуда – чуда се случуваат (Фото+Видео)

Muzika24
Музика24: Кон крајот од уште една интересна година редно е да сублимираме по што ќе...
Музика на кирилица

Никола Зац го најави новиот албум со концертна промоција следната година (Видео)

Muzika24
Познатиот македонски поп пејач Никола Зац во текот на денешниот ден со видео од овогодинешното...