Tag : nov muzicki proekt

Музика на кирилица

„Муабет“ нов музички проект на познатиот музичар Коки Јанков (Видео)

Muzika24
После подолга пауза, со нов музички проект изненади познатиот музичар Коки Јанков. Вчера на социјалните...
Премиера

Борис Цветановски го промовираше музичкиот проект „Ris Flower“ (Фото+Видео)

Filip
Во бројно присуство на афирмирани артисти, музички експерти, колеги, пријатели и новинари, во средата во...
Музика на кирилица

Слушнете го гласот на “Распеана Македонија” на Телевизија Сонце

Muzika24
Македонските музичари често пати во своите изјави ги “обвинуваат” медиумите дека не им одстапуваат доволно...
Музика на кирилица

Почеток на нов музички проект на Далибор Даки Ѓошиќ “Ајде сонце зајде” (Видео)

Muzika24
Фолк пејачот Далибор Даки Ѓошиќ, вчера пред своите колеги, новинари, пријатели, соработници официјално го промовираше...