Tag : nov singl

Балканленд

Гиле од „Електрични оргазам“ и блуз бендот „4 Hombres & Flowery“ со песна за слободата (Видео)

Filip
Блуз бендот „4 Hombres & Flowery“ и рок легендата Срѓан Гојковиќ – Гиле од „Електрични...
Премиера

Miyatta го промовираше најновиот сингл “Добра ноќ, Добар ден” дел од најновиот студиски албум (Видео)

Muzika24
“Добра ноќ, Добар ден” претставува еден од многуте нови синглови која што нашата позната македонска...
Музика на кирилица

„Муабет“ нов музички проект на познатиот музичар Коки Јанков (Видео)

Muzika24
После подолга пауза, со нов музички проект изненади познатиот музичар Коки Јанков. Вчера на социјалните...
Музика на кирилица

Денес полни 32 години, а веќе успешно се лансира на светската музичка денс сцена “Светско, а наше” – Среќен Роденден Галоски! (Фото+Видео)

Muzika24
“All My Love” е најновото издание на Галоски, а веќе од утре се подготвува за...
Музика на кирилица

“Чиста околина” го најавуваат следниот албум со синглот “Врие Македонец”

Muzika24
2021 година беше успешна за хип-хоп колективот “Чиста Околина”. Се вратија на сцената цели дваесет...