Tag : nov studiski album

Балканленд

После 30 години излезе новиот албум на ИТД бендот насловен „Orao nikad ne leti u jatu” (Фото+Видео)

Muzika24
ИТД бендот кој жареше и палеше во текот на осумдесетите години со песните: „Соња”, „Лагано...
Премиера

„Мизар“ со „Изрод“ проговори за мрачните времиња за човештвото (Видео)

Filip
По летниот сингл „Вечна празнина“, Мизар го претставува „Изрод“. Нов сингл од претстојниот шести студиски...
Премиера

Наташа Миха ја промовира најновата песна „Мерлин Монро“, кон средината на декември најавува нов студиски албум (Видео)

Muzika24
„Мерлин Монро“ е насловот на новиот сингл на Наташа Миха, објавен неодамна, заедно со видео...
Музика на кирилица

На роденденот на Влатко ќе биде промовиран албум со негови необјавени песни (Фото)

Filip
На денот кога Влатко Илиевски ќе го прославеше својот 37-ми роденден, 2-ри јули 2022 година,...
Балканленд

„Инаморана“ е четвртиот студиски албум на Тончи Хуљиќ и „Мадре Бадеса“ (Видео)

Filip
Од денес е во продажба новиот студиски албум „Инаморана“ на познатиот Тончи Хуљиќ и неговиот...
Музика на кирилица

“Запеало славеј пиле” нов студиски албум на Елена Андоновска

Muzika24
Познатата и веќе докажана пејачка на македонски народни песни, младата Елена Андоновска со задоволство сподели...
Музика на кирилица

„Taftalidze Shuffle“ нов студиски албум на гитарската легенда Влатко Стефановски (Фото)

Muzika24
Новиот албум на македонската гитарска легенда, композитор и автор Влатко Стефановски насловен „Taftalidze Shuffle“, со...