Tag : nova gradiska

Музика на кирилица

Во Нова Градишка и Загреб ќе се одбележи годишнината од смртта на Тоше (Фото)

Filip
Во сабота, 16-ти октомври, се навршуваат четиринаесет долги години од смртта на Тоше Проески. Хрватската...
Во прв ред

Вечерва по седми пат музички хепенинг: “Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше”

Muzika24
Музичкиот хепенинг “Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше”, вечерва по седми пат...
Музика на кирилица

Македонија, музиката, светот… Шест тажни години без Тоше (Фото)

Muzika24
Пред шест години, во утринските часови, Македонија со неверување ја прими веста која дојде од...