Tag : nova pesna

Премиера

Благој Блаж Маротов ја промовира новата песна со видео спот (Видео)

Muzika24
Неодамна Благој – Блаж Маротов ја промовираше својата најнова песна под наслов “Нека се вратат...
Музика на кирилица

Во понеделник во “Бекстејџ” на Телма, промоција на новиот спот и песна на Давид Темелков (Фото)

muzika 24
Во понеделник во најгледаниот естрадниот магазин “Бекстејџ” кој се емитува секој работен ден на Телма...
Балканленд

Ова е последната песна на Мерима Његомир, излезе вечерта пред нејзината смрт (Видео)

Filip
Мерима Његомир ја сними својата последна песна со групата „Легенде“. Песната беше објавена на 19-ти...
Балканленд

Последната снимена песна на Маринко Роквиќ се вика „Te noći kada umrem“

Filip
Композиторот Миша Мијатовиќ проговори за смртта на својот близок соработник, пејачот Маринко Роквиќ и ги...
Премиера

24 Промо: Павле Камилоски – „Универзумот си работи за нас“ (Видео)

Filip
Пејачот Павле Камилоски неодамна ја промовирше својата нова песна „Универзумот си работи за нас“. Музиката,...
Балканленд

Мирза Селимовиќ и Илма Карахмет снимија дует кој ги топи и најтврдите срца (Видео)

Filip
Младите надежи на босанската музика, Илма Карахмет и Мирза Селимовиќ снимија дует под насловот „Мора...