Tag : nova sezona

Магазин

Владимир Четкар: Зошто снегот брзо се топи во Охрид? Скапа му е киријата (Видео)

Muzika24
Започна новата сезона на „Нешто конкретно” со Снеже Велков, стартуваме во месецот на машкото здравје...
Културо

Почнува новата сезона на Македонската филхармонија

Filip
По пауза од неколку месеци, Македонската филхармонија ќе започне со реализација на своите концерти. Првиот...
Културо

Македонската филхармонија свечено ја почнува новата сезона со концертот “Ново утро”

Muzika24
На 27-ми септември (четврток) во 20 часот, ќе се случи свеченото отворање со концертот под...
Културо

“Кирилица” прв концерт од овој циклус во новата сезона на Македонската филхармонија

Muzika24
Вечерва во Домот на АРМ со почеток во 20 часот, Македонската филхармонија ќе го одржи првиот...
Балканленд

Цеца и во новата сезона дел од жирито на музичкото реално тв шоу “Пинкови ѕвезди”

Muzika24
Како што дознава Специјализираниот македонски музички портал Музика24, а за радост на сите фанови на...