Tag : novi fosili

Во прв ред

После 30 години „Нови фосили“ со ексклузивен концерт во Македонската филхармонија (Видео)

Muzika24
Како што неодамна пишувавме на нашиот музички портал, а потоа во разговор истото ни го...
Балканленд

Сања, Маринко и Зец ги оживеаја најголемите хитови на “Нови фосили” во замокот во Пула (Фото)

Muzika24
Во срцето на историскиот град Пула, во прекрасната околина на Пулскиот замок, вчера вечер се...
Балканленд

Хрватскиот Уставен суд пресуди дека Кроација рекордс неправилно го приватизираше Југотон

Filip
„Кроација рекордс“ го загуби спорот во Уставниот суд на Република Хрватска за првите фонограми на...
Балканленд

Прва божиќна нумера од регионот: Жера, Зец и Валентин со празничен хит (Видео)

Filip
Валентин, Дражен Жериќ – Жера од „Црвена јабука“ и Владимир Кочиш – Зец од „Нови...
Балканленд

Зец од „Нови фосили“ ја објави песната со која ќе настапи на „Загребачки фестивал“ (ВИДЕО)

Filip
Владимир Кочиш – Зец со новиот одличен сингл „Носталгија“ обезбеди место на годинашното издание на...
Балканленд

Владимир Кочиш – Зец од „Нови фосили“ објави нов албум (Фото)

Filip
2020-та година беше исклучително продуктивна за Владимир Кочиш – Зец, и покрај предизвиците и пречките...
Балканленд

Кроација рекордс објави антологија на Рајко Дујмиќ (Фото+Видео)

Filip
Антологијата на еден од најголемите композитори во историјата на хрватската дискографија, Рајко Дујмиќ е во...