Tag : novi pesni

Балканленд

Прв албум на Миа Димшиќ „Монолог“ и на англиски јазик (Фото)

Muzika24
Новиот албум на Миа Димшиќ, една од најпопуларните млади кантавторки, насловен „Монолог“ (Monologue), како издание...
Фестивали

Нови музички имиња, нови музички хитови – во ново руво со спој на младоста и искуството заврши 38-то издание на „Макфест“ (Фото+Видео)

Muzika24
Со кревање на фестивалско макфестовско знаме, на 20-ти октомври официјално и стартуваше овогодинешното 38-мо издание...
Во прв ред

Детскиот фестивал „Поточиња 2022“ на 18-ти и 19-ти јуни во Македонска филхармонија (Фото)

Muzika24
Многу нешта ги радуваат децата, прегратки, шеги, игри, забава, другарување, но танцувањето и пеењето им...
Музика на кирилица

Јордан Митев наскоро со нов албум и јубилеен концерт (Аудио)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатиот македонски фолк пејач, миленик на сите генерации, препознатливиот...