Tag : novi sad

Балканленд

Карлеуша со потресни зборови се прости од Балашевиќ: „Луѓето како тебе не умираат“ (Фото)

Muzika24
Познатиот кантавтор Балашевиќ почина вчера на 67-годишна возраст. Да потсетиме, Балашевиќ беше примен на Инфективната...
Балканленд

Кои се познатите хитови по кои засекогаш ќе го паметиме “Панонскиот морнар”

Muzika24
Балашевиќ почина вчера на 67-годишна возраст. Познатиот кантавтор ги остави зад себе сопругата Оливера, ќерките...
Балканленд

Детали околу смртта на Балашевиќ: Два ипол часа го враќале во живот, а потоа молк

Muzika24
Познатиот кантавтор Балашевиќ почина денес на 67-годишна возраст. Да потсетиме, Балашевиќ пред три дена беше...
Балканленд

Нови Сад за својот морнар: Запалени свеќи за Балашевиќ, градското собрание во мрак (Фото)

Muzika24
Смртта на Балашевиќ го потресе неговото семејство, но и многу негови пријатели, колеги, познаници и...