Tag : novica vasilevski

Имам нешто да те прашам

Татјана Лазаревска: Новата година е едноставно уживање за окото и душата (Фото)

Muzika24
Таа е една од нашите најпознати македонски фолк пејачки. Родена е на 12-ти фебруари 1975...
Музика на кирилица

Вљубени до уши: Фолкерите Татјана и Новица како заљубени тинејџери (Фото)

Muzika24
Фолкерката Татјана Лазаравеска заедно со сопругот Новица и синовите веќе шест години живее во Австралија...
Музика на кирилица

Татјана Лазаревска го прослави својот прв роденден во Австралија (Фото)

Muzika24
Иако многумина веста ја примија со неверување, сепак најпознатиот и најубав фолк пар во Македонија...
Музика на кирилица

Фолк парот демантира: Не се селиме во Австралија, во Македонија ни е убаво

Muzika24
Откако македонските медиуми на големо пишуваа за наводната преселба на најпознатиот фолк пар во Македонија,...
Музика на кирилица

Татјана и Новица луди и заљубени

Muzika24
Фолк пејачката Татјана Лазаревска подолг период егзистира на домашната фолк естрада, сите ја препознаваат по...