Tag : novinari

Музика на кирилица

Српски новинари со анализа за македонската естрада: Џабе што добро пеат кога не вложуваат (Видео)

muzika 24
Некои од македонските пејачи решија среќата да си ја побараат надвор од Македонија и да...
Премиера

Младата и преубава Стојне Николова промовираше нови видеоспотови (Видео)

Muzika24
Пред неколку дена во познатиот скопски ресторан “Рагуза”, младата и преубава фолк пејачка Стојне Николова...
Во прв ред

Сакате да бидете дел од музички настани, промоции, концерти, фестивали?!

Muzika24
Специјализираниот македонски музички портал Музика24 кој што годинава прославува 5 (пет) години од своето постоење...
Во прв ред

На Кратово едноставно му се случија “Златните денови” (Фото)

Muzika24
Ако првиот ден Кратово имаше публика која едноставно уживаше во музичкиот избор и она што “Златни...
Музика на кирилица

Концерт во Скопје за роденденот на македонскиот ангел Тоше Проески

Muzika24
Триесет и вториот роденден по ред на Тоше Проески ќе биде одбележан со концерт на...