Tag : novinarka

Имам нешто да те прашам

Слободанка Илиевска: Ја сакам новогодишната атмосфера, со многу љубов, топлина и хармонија (Фото)

Muzika24
Таа е еден од најпрепознатливите гласови во македонскиот радио и тв етер. Амбициозна жена, сопруга,...
Во прв ред

Естрадниот магазин “Свет-Аустралија” прославува две години од своето постоење (Фото)

Muzika24
Како вчера да беше кога нашата колешка, соработничка и уредник и дописник за Македонија за...
Имам нешто да те прашам

Билјана Крнческа: Предновогодишната еуфорија е всушност најголемата магија што ја живееме несвесни дека ни се случува (Фото)

Muzika24
Таа е позната радио и тв водителка, многумина знаат да кажат убавата водителка од Прилеп....
Имам нешто да те прашам

Валентина Ѓоргиевска-Парго: Моето појавување во светски медиуми, за мене е комплимент на годината (Фото)

Muzika24
Почитувани и верни читатели на музичкиот портал Музика24, од денес 9-ти декември до 31-ви декември...
Музика на кирилица

Валентина Ѓоргиевска – Парго победи на поп вечерта на “Канео фест 2017” (Аудио)

Muzika24
Нашата колешка, новинарката Валентина Ѓеоргиевска – Парго, и од пред неколку години дел од македонската...
Музика на кирилица

Освен новинарка и пејачка, Валентина Горгиевска Парго стана и актерка

Muzika24
На оваа фотографија веројатно веќе веднаш ја препознавте музичката новинарка Валентина Ѓоргиевска Парго, седната во...
Во прв ред

Узунови одржаа концерт во чест на новинарката Валентина Ѓоргиевска – Парго (Фото)

Muzika24
Музичкото школо “Узун” кое веќе години наназад ги усовршува талентираните деца и возрасни да свират...