Tag : novogodisen koncert

Музика на кирилица

Новогодишниот концерт на Sarah Mace & the Christmas Girls и Камерниот Оркестар на Битола ексклузивно на Телма за време на новогодишната програма

Muzika24
По музичкиот спектакл кој го приредија Sarah Mace & the Christmas Girls и Камерниот Оркестар...
Во прв ред

Оркестарот на КУД „Далмација” гости за Божиќниот концерт на Хрватскиот културен центар во Битола (Фото)

Muzika24
Во Културно информативниот центар Битола, Македонско-хрватското друштво и Хрватскиот културен центар “Марко Марулиќ”, организираше Божиќен...
Во прв ред

Музика24 ексклузивно на новогодишниот концерт на почитуваниот Павле Камилоски (Фото)

Muzika24
Павле Камилоски создаде предновогодишна магија во МНТ Сѐ попознатиот македонски пејач, баритонот Павле Камилоски на...
Во прв ред

Предновогодишниот концерт „Jingle Bells Symphony„ – распродаден во еден здив

Muzika24
Најавата за предновогодишниот концерт „Jingle Bells Symphony„ разбуди голем интерес кај публиката. Има уште една...
Балканленд

Јелена Карлеуша напишала писмо до Дедо Мраз, која ли желба ја посакала?! (Фото)

Muzika24
Јелена Карлеуша со колешките Марија Шерифовиќ и Сара Јо, ќе настапат пред Собранието во Белград...
Културо

“Музика и танц” новогодишни концерти за деца (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, на 19-ти декември предновогодишно, свои концерти за деца ќе...
Културо

Центарот за култура во Делчево вечерва одржува новогодишен концерт

Muzika24
Во организација на Центарот за култура „Никола Јонков Вапцаров”, вечер во Спомен дом „АСНОМ” во...
Балканленд

Не пропуштајте: На Божиќ онлајн акустичен концерт на „Фрајле“

Filip
Четирите дами од новосадскиот бенд „Фрајле“ на православен Божиќ (7-ми јануари), ќе приредат незаборавно онлајн...