Tag : novogodisen koncert

Во прв ред

Новогодишен виртуелен концерт на „Last Expedition“ на 31-ви декември

Filip
Авалон продукција го најави својот новогодишен проект – виртуелен концерт на еден од најкултните македонски...
Културо

Концертот „Нова Година – нов почеток!”, последен за оваа година во Македонска филхармонија

Filip
„Нова Година – нов почеток!” е насловен последниот концерт на Македонската филхармонија за 2020 година,...
Културо

Новогодишен концерт за деца во Македонска филхармонија

Filip
Оркестарот на Македонската филхармонија в сабота во 12 часот ќе го одржи традиционалниот Новогодишен концерт...
Во прв ред

Голем новогодишен концерт на “Градскиот дувачки оркестар”

Muzika24
Tрадиционалниот новогодишен концерт на “Градскиот дувачки оркестар” ќе се одржи на 16-ти декември (понеделник), со...