Tag : novogodisna programa

Магазин

Новогодишната на Канал5 со познати пејачи, актери и личности од јавниот живот

Muzika24
Гледачите ќе имаат можност да уживаат со најпопуларните и најдобри хитови во изведба на Ламбе...
Во прв ред

Градот Скопје со богата новогодишно-забавна музичка програма на Плоштадот „Македонија”за сите генерации (Фото)

Muzika24
Во екот на предновогодишните настани и случувања, „Комора на музичка индустрија”, во соработка со Град...
Имам нешто да те прашам

ДНК, Драган Мијалковски и Нино Величковски главни ѕвезди за дочекот на Новата годинна во Охрид

Muzika24
Како што не известуваат од кабинетот на Градоначалникот на Општина Охрид, Г-нот Кирил Пецаков, охриѓани...
Во прв ред

Богата програма на годинашниот Новогодишен базар во Крива Паланка

Filip
Музички концерти, жонглери, кловнови, настапи на популарни детски изведувачи, новогодишна кочија и свечено пристигнување на...
Музика на кирилица

Македонската телевизија ја снима својата новогодишна празнична програма

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, вечерва во Македонската телевизија се снима новогодишната и празнична...
Во прв ред

МРТ1 и Преспав и годинава со одлична неколку часовна новогодишна програма (Видео)

Muzika24
Македонската телевизија и ОХО продукција и оваа година ви најавуваат одлична неколку часовна новогодишна програма,...
Во прв ред

После Охрид, и Битола со најава за организиран дочек на Новата 2022 година

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, после најавата дека градот Охрид ќе подготвува новогодшна забава...
Во прв ред

ПОТВРДЕНО: Еве кој ќе ги забавува охриѓани и туристите на новогодишната ноќ

Filip
Нашиот најголем туристички центар – Охрид и покрај пандемијата и енергетската криза ќе има забавна...
Во прв ред

НОВОГОДИШНА ПРОГРАМА: Локални музичари за новогодишната ноќ во Битола (Видео)

Filip
Општина Битола ја објави програмата за организираниот дочек на Новата 2020 година на плоштад “Магнолија”....
Во прв ред

Богата новогодишно-празнична програма во Охрид

Muzika24
Како што дознава Специјализираниот македонски музички портал Музика24, веќе е објавена новогодишната-празнична музичка програма во...