Tag : novogodisni praznici

Имам нешто да те прашам

Симона Поповска: Оваа година најубав поклон за мене беше мојот син (Фото+Видео)

Muzika24
Таа е една од најдобрите женски вокали на нашата сцена, можеби најзгодниот доктор дерматолог, а...
Во прв ред

После Охрид, и Битола со најава за организиран дочек на Новата 2022 година

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, после најавата дека градот Охрид ќе подготвува новогодшна забава...
Премиера

Симона Поповска со нова песна во духот на претстојните новогодишни празници (Видео)

Muzika24
Таа е една од најдобрите женски вокали кај нас, повторно актуелна со нови синглови. После...
Културо

Музејот за современа уметност и АД “Европа” – Скопје во заедничка мисија

Muzika24
Во пресрет на Новогодишните празници, Музејот на современата уметност – Скопје и фабриката за чоколади...
Премиера

Мараја Кери со нов ремикс на „Oh Santa“ заедно со Аријана Гранде и Џенифер Хадсон (Видео)

Filip
Светската музичка дива Мараја Кери, позната по хит песнатa „All I want for Christmas“. Од промоцијата...
Имам нешто да те прашам

Стојне Николова: Најубав дочек на Новата година е во кругот на семејството (Фото+Видео)

Muzika24
Таа е позната македонска фолк пејачка. Млада, згодна и многу убава и секако одлично ги...
Имам нешто да те прашам

Тино Стојановски: Најубаво поминато време е во дружба со најблиските (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е млад, насмеан и секогаш позитивен. Дел е од бендот “2Be” кој пополека, но...
Музика на кирилица

Игор Узунов со новогодишна песна ви ја честита Новата 2018-та година (Видео)

Muzika24
Познатиот македонски музичар, композитор и поп пејач Игор Узунов, во пресрет на новогодишните празници и...