Tag : obozavateli

World Music

Во деветата деценија од животот легендарниот Том Џонс објави нова песна (Видео)

Muzika24
Иако влезе во деветата деценија од животот, Том Џонс нема намера да ја запре музичката...
Балканленд

Не пропуштајте: На Божиќ онлајн акустичен концерт на „Фрајле“

Filip
Четирите дами од новосадскиот бенд „Фрајле“ на православен Божиќ (7-ми јануари), ќе приредат незаборавно онлајн...
World Music

На 29-ти мај Лејди Гага го промовира новиот студиски албум “Chromatica”

Muzika24
Пејачката Лејди Гага го најави долгоочекуваниот албум “Chromatica”, пренесуваат светските таблоиди. Голем број обожаватели чекаа...
Музика на кирилица

На 5-ти октомври ќе биде промовирана нова песна на Тоше Проески

Filip
Големиот број на обожаватели на Тоше Проески ја добија честа да ја промовираат новата необјавена песна...
Музика на кирилица

Победникот на “X Factor Adria” Даниел Кајмакоски, утре пристигнува во Скопје

Muzika24
Големото регионално тв шоу “X Factor”, кое што беше едно од најгледаните во Македонија, пред...