Tag : obrabotki

Музика на кирилица

Next Time за концертот на 17-ти декември: Сме биле на врвот и на дно, не се плашиме од ваков предизвик (Видео)

muzika 24
Дуото Next Time, кое ја започна кариерата со рок музика во 2008 година, за да...
Музика на кирилица

Далибор Ѓошиќ ќе промовира видео спот за македонската народна песна “Стамена”

Muzika24
Фолк пејачот Далибор Даки Ѓошиќ ќе го промовира својот втор видео спот од неодамна претставениот...