Tag : oci zeleno sini

Музика на кирилица

Горан Милошески: 30-от јубилеј ќе го прославам со голем концерт во Скопје (Видео)

Muzika24
Неодамна во скопскиот ресторан “Кеј” во непосредна близина на Веро Центарот, се одржа долго најавуваната...
Музика на кирилица

Горан Милошески со голема промоција на видео спот за “Очи зелено сини” (Фото + Видео)

Muzika24
Познатиот македонски поп пејач, композитор и продуцент Горан Милошески на овогодинешното издание на “Охрид фест”...