Tag : off fest

Фестивали

На овогодинешното издание на ОФФ Фест силна, инспиративна и возбудлива програма

Muzika24
Дваесет и третото издание на традиционалниот ОФФ-Фест ќе се одржи од 6-ти до 9-ти јуни...
Музика на кирилица

Незадоволни од конечните резултати од Годишните конкурси за финансирање проекти од национален интерес организаторите годинава го откажуваат “OFF Fest 2023”

Muzika24
Неодамна Министерството за култура на Република Македонија ги објави конечните резултати од годишните конкурси за...
Фестивали

Со концерт на каталонската пејачка Силвија Перез Круз се отвара „ОФФ Фест“

Filip
Со концерт на каталонската пејачка Силвија Перез Крус се отвара 19-то издание на „ОФФ Фест“....
Во прв ред

Од 27-ми до 30-ти мај во Скопје 15-то издание на OFF Fest

Muzika24
Францускиот музички пионер Сен Жермен ќе го отвори годинашното 15-то јубилејно издание на Фестивалот на...