Tag : ognen zdravkovski

Музика на кирилица

Дамјан Стоименовски настапи на фестивалот во Маглај, каде што својата кариера ја започнаа Северина и Лепа Брена (Фото)

Muzika24
На 8 и 9 Септември се одржа меѓународниот фестивал „Студентско лето“ во Маглај. На двете...
Премиера

„Километрима“ нова хит песна на Огнен Здравковски (Видео)

Muzika24
Во текот на вчерашниот ден, на официјалниот YouTube канал на Гранд продукција беше промовиран видеоспотот...
Музика на кирилица

Караванот тргна! Штипјани покажаа дека во срцето ја носат Македонија! (Фото)

Muzika24
Плоштадот „Слобода“ во Штип беше претесен за штипјани, кои дојдоа да го поздрават стартот на...
Музика на кирилица

Огнен Здравковски ја препеа „Земјо македонска” (Видео)

Filip
„Земјо македонска” во изведба на Огнен Здравковски е втората нумера од проектот „Македонијо во срце те носиме” која јавноста веќе...
Фестивали

Во Крушево ќе се одржи фестивал на македонска евергрин музика „Сонце за три светови“ (Видео)

Filip
„Сонце за три светови“ – минатото, сегашноста и иднината-голем концерт на евергрин македонска музика на...
Музика на кирилица

„Вујче мој…“: Огнен Здравковски на раката го истетовира маестро Џорлев (Фото)

Muzika24
Внукот на Зоран Џорлев, Огнен Здравковски, е млад македонски пејач кој откако почина неговиот вујко,...
Covers

24Covers: Огнен Здравковски – “Кад вараш ти” (Тоше Проески)

Muzika24
Младиот и досега на неколку пати докажан поп пејач Огнен Здравковски објави ковер за песната...