Tag : ohrid fest

Фестивали

Распишан конкурсот за учество на годинешното 31. издание на Интернационалниот музички фестивал „Охрид фест – Охридски трубадури“

Muzika24
Интернационалниот музички фестивал „Охрид-фест – Охридски трубадури“ по 31-ти пат го распиша конкурсот за нови...
Музика на кирилица

Никола Зац го најави новиот албум со концертна промоција следната година (Видео)

Muzika24
Познатиот македонски поп пејач Никола Зац во текот на денешниот ден со видео од овогодинешното...
Имам нешто да те прашам

Стефан Здравковиќ – Принц: „Зајди, зајди“ е дел од мојата душа (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е млад, симпатичен и речиси нема некој а да не помисли дека не излегол...
Фестивали

Заврши 30-то јубилејно издание на „Охрид Фест“, но без роденденска торта (Фото+Видео)

Muzika24
Изминатиот викенд, односно, на 1 и 2 септември во нашиот најубав и најголем туристички центар...
Фестивали

Наместо досегашната Каролина Петковска, нов домаќин на фолк вечерта на “Охрид Фест” ќе биде Ирена Спировска

Muzika24
Во годината на јубилејното издание на “Охрид Фест” кога организаторите најавија голем број на познати...
Музика на кирилица

Васил Гарванлиев: Кон средината на септември ќе го промовирам мојот нов студиски албум “Cross-Over”

Muzika24
На речиси петнаесетина дена до стартот на новото и јубилејно 30-то издание на летниот музички...