Tag : ohrid

Во прв ред

ПОТВРДЕНО: Еве кој ќе ги забавува охриѓани и туристите на новогодишната ноќ

Filip
Нашиот најголем туристички центар – Охрид и покрај пандемијата и енергетската криза ќе има забавна...
Имам нешто да те прашам

Христијан Настевски-Пајак: Секогаш ќе се радуваме на магијата која што ни ја носи Новата година (Фото+Видео)

Muzika24
Роден е во Охрид на 10-ти јануари во 2001-та година. Јарец е во хороскоп и...
Музика на кирилица

Нова песна со видеоспот на младата поп пејачка Антониа Гиговска (Видео)

Muzika24
„Магнет“ е насловот на најновото музичко остварување на младата пејачка Антониа Гиговска, која неодамна го...
Фестивали

10-ти и 11-ти септември резервирани за 28-то издание на Интернационалниот музички фестивал „Охрид фест“

Muzika24
Се е подготвено за 28-то издание на Интернационалниот музички фестивал „Охрид фест“ што ќе се...
Музика на кирилица

„Охрид фест“: Мирослав Рус, добитник на наградата за промоција на музика на Балканот

Muzika24
Mирослав Рус, годинешниот добитник на наградата за промоција на музика на Балканот, што „Охрид-фест“ традиционално...