Tag : ohrid

Фестивали

Распишан конкурсот за учество на годинешното 31. издание на Интернационалниот музички фестивал „Охрид фест – Охридски трубадури“

Muzika24
Интернационалниот музички фестивал „Охрид-фест – Охридски трубадури“ по 31-ти пат го распиша конкурсот за нови...
Премиера

Охридските рокери “The Backdoor Band” го промовираа видеозаписот за нивниот нов сингл насловен како “Зајко” (Видео)

Muzika24
Познатиот рок состав “The Backdoor Band”, во петокот вечер одбележа респектабилен 13 годишен естраден стаж...
Музика на кирилица

“A New Day”, нов музички спот и нов сингл на Владимир Четкар (Видео)

Muzika24
Неодамна, познатиот македонски музичар Владимир Четкар снимаше видео спот низ повеќе локации низ Охрид за...
Магазин

Среќен роденден Татковино! Честит 8ми септември – 32 години самостојна и независна Македонија

Muzika24
На 8ми септемви 1991 година граѓаните на Република Македонија кажаа ДА, за самостојна и независна...