Tag : ohridsko ezero

Музика на кирилица

Распишан конкурсот за овогодинешното 24-то издание на “Охрид фест”

Muzika24
Советот на интернационалниот музички фестивал “Охрид фест – Охридски трубадури” го распиша конкурсот за 24-то издание,...
Covers

„Dangerous“ со ковер изведба од Петар Маркоски (Видео)

Muzika24
Многу познати артисти од Македонија дадоа свој придонес во зачувување на квалиетот на квалитетната поп...
Во прв ред

По детската вечер, “Охрид фест” вечерва продолжува со фолк вечерта

Muzika24
По вчерашниот старт на летниот музички фестивал “Охрид фест” со вечерта посветена на детска музика,...