Tag : ohridsko leto

Во прв ред

Велигденски концерт со хорот „Света Злата Мегленска“ во Охрид

Muzika24
Националната установа „Охридско лето“ организира Велигденски концерт „Воскресение твоје“ со Женскиот камерен хор „Света Злата...
Културо

Објавена програмата за јубилејното 60-то издание на фестивалот “Охридско лето” (Фото)

Filip
Во знакот на основоположникот на Охридско лето, оперската примадона Ана Липша Тофовиќ, ќе започне годинешново...
Фестивали

Јубилејното издание на “Охридско лето” стартува на 4-ти август?!

Muzika24
“Охридско лето може да се отвори на 4-ти август”, најавува директорката Наташа Поповиќ. Причината е...
Културо

“Охридско лето” ја носи куклената претстава “Тоби” за најмладата публика во Охрид (Фото)

Muzika24
Во организација на Националната установа “Охридско лето”, во вторник, на 17-ти декември со почеток во...