Tag : oliver dragojevic

Премиера

Тијана ја преработи „Шта то беше љубав“ од Оливер Драгојевиќ (Видео)

Filip
Популарното српско радио – Радио С, денеска ја објави преработката на познатата песна „Шта то беше...
Имам нешто да те прашам

Благој Баже Маротов: Позитивните реакции ми даваат слобода да размислувам за чекор кон хрватската естрада (Фото+Видео)

Muzika24
Денеска, 29-ти јули, на денот кога во Хрватска, а и пошироко ќе се оддава почит...
Covers

Емотивно и оргинално – Филип Пешевски сними кавер за безвременската “Вјеруј у љубав” (Видео)

Muzika24
Неодамна Ви го претставивме и воедно Ве запознавме со едно симпатично, младо, талентирано и пред...
Во прв ред

Оливер Драгојевиќ и Џибони денес се дружеа со македонските новинари

Muzika24
Во организација на туристичката агенција “Гуливер” денес во хотелот “Парк” кој што се наоѓа во...
Во прв ред

Голем концерт во Скопје, во иста вечер на иста сцена – Оливер Драгојевиќ и Џибони (Фото)

Muzika24
Заокружете го 4-ти март, зашто во Скопје токму на тој ден ни доаѓаат две легенди,...
Covers

Познатиот композитор, продуцент и поп пејач Горан Милошески е заљубен?! (Видео)

Muzika24
Го паметиме по многубројните хитови кои како засебе, ги создава и за многу познати македонски...