Tag : operacija

Балканленд

Пејачот Давид Темелков поминува низ тежок период во животот: После успешната операција на ногата пополека закрепнувам

Muzika24
Македонскиот пејач Давид Темелков, кого пошироката музичка јавност во регионот го запозна при учеството и...
Балканленд

Пред 2 години ги оперираше гласните жици и се молеше на Господ повторно да пее

muzika 24
Фолк-пејачот и хармоникаш, Предраг Живковиќ Тозовац, ја изгуби битката со вирусот корона на 85-годишна возраст....