Tag : opstina bitola

Фестивали

„Ех, таа серенада” – прво издание на битолскиот и македонски фестивал на староградска музика (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, на 24-ти август ќе се одржи првото издание на...
Во прв ред

Општина Битола ја објави празничната програма за „Зимска приказна“ пред Офицерски

Filip
За незаборавни празнични спомени, „Зимска приказна“ е проект кој во Битола ќе донесе празична магија...
Во прв ред

После Охрид, и Битола со најава за организиран дочек на Новата 2022 година

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, после најавата дека градот Охрид ќе подготвува новогодшна забава...
Музика на кирилица

СДСМ го кандидира Димитар Андоновски за советник во Советот на Општина Битола (Фото)

Filip
Поп-пејачот Димитар Андоновски влегува во политика. Како што вчера објави владејачката СДСМ, Андоновски се наоѓа...