Tag : opstina kisela voda

Премиера

„Суперхикс“ го промовираа својот најнов студиски албум „Сила и нервоза”, градоначалникот Орце Ѓорѓиевски дел од промоцијата (Фото+Видео)

Muzika24
Денес точно на пладне, познатите и популарни „Суперхикс“ во Домот на културата „Билјана Беличанец“ во...
Во прв ред

Во четврток во Кисела Вода: Роденденски концерт на „Нокаут“ по повод 68 години Општина Кисела Вода (Фото)

Muzika24
Општина Кисела Вода во четврток ќе го одбележи својот 68 роденден, а по тој повод...
Во прв ред

Општина Кисела Вода ги крена стандардите и покажа како треба да се организира Културно лето. Испишана историја – досега преку 50.000 илјади посетители на Културното лето 2023 (Фото)

Muzika24
После првата и втората вечер на Културното лето во Општина Кисела Вода кои беа наменети...
Во прв ред

Вчера вечер на отворањето на Културното лето во Општина Кисела Вода над 15.000 илјади посетители (Фото)

Muzika24
Преку 15.000 илјади посетители вчера вечер уживаа во фантастичната атмосфера на првата вечер од Културното...
Во прв ред

Од утре сите во Кисела Вода, се слави роденден и започнува музичко-забавно Културно лето (Фото)

Muzika24
Во очи роденденот на Општина Кисела Вода – “68 години – Бескрајна приказна”, а само...
Во прв ред

Започнува Културното лето на Кисела Вода: “68 години – Бескрајна приказна која станува се подобра” (Фото)

Muzika24
Со слоганот “68 години – Бескрајна приказна која станува се подобра”, Општина Кисела Вода следната...
Во прв ред

Приклучете се! Во петок масовна акција за пошумување “Засади со љубов, за Кисела Вода” (Видео)

Muzika24
Голема акција за пошумување во организација на Општина Кисела Вода ќе се одржи овој петок....
Во прв ред

“67 години Моја Кисела Вода” – роденденско одбележување со многу проекти и богата музичко-забавна програма (Фото)

Muzika24
„Со седум капитални инфраструктурни, комунални проекти, и седум музичко-забавни случувања, ќе го одбележиме 67-от роденден...