Tag : opstina kumanovo

Во прв ред

79 години од ослободувањето на Куманово ќе се одбележи со низа културно-забавни настани (Фото)

Muzika24
Во сабота, 11-ти ноември, градот Куманово ќе го одбележи својот ден, односно, 79 години од...
Во прв ред

Кумановско културно лето со богата културно-забавна музичка програма на својата завршница (Фото)

Muzika24
Како што не информираат од Општина Куманово и Фондацијата за култура и спорт на чело...
Во прв ред

Ѓорѓе Давид и Ивана Петерс со концерт во Куманово по повод „11-ти ноември“

Filip
Фондацијата за култура и спорт – Куманово го најави мега концертот по повод „11ти Ноември“,...
Музика на кирилица

Куманово доби нова химна (Видео)

Filip
Во организација на Фондацијата за култура и спорт, а под покровителство на Градоначалникот и Советот...
Музика на кирилица

Се снима нова химна за Куманово (Фото)

Filip
Изминатите три дена, на неколку значајни локации низ Куманово се снимаше видео записот за новата...
Во прв ред

Општина Куманово ги пренамени парите за концерти за да купи таблети за учениците

Filip
Градоначалникот на Општина Куманово, Максим Димитриевски, дал предлог до Советот на Општина Куманово парите кои...