Tag : opstina prilep

Во прв ред

Општина Прилеп и Слоу Фуд Прилеп најавуваат Новогодишен базар во центарот на градот (Фото)

Muzika24
Како што не информираат од Општина Прилеп, годинава за прв пат ќе се организира Новогодишен...
Во прв ред

Општина Прилеп и Прилепската чаршија Ви го најавуваат – најновиот летен „Prilep OUTLET Weekend”

Muzika24
Во организација на Општина Прилеп и Прилепската чаршија, на 25-ти и 26-ти август, Прилеп се...
Фестивали

После 18 години традиција, „Пивофест“ заминува во историјата

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, од 1-ви па се до 3-ти септември во градот...
Фестивали

Пукна тиквата! Голема и силна шлаканица за Општина Прилеп – “скриениот” организатор го одложи “Пивофест” (Фото)

Muzika24
И покрај доделената локација за одржување и одредена сума од 4 милиони денари од страна...
Фестивали

Уште непочнат „Пивофест” го допре дното – се прославува непостоечки јубилеј со веќе видени музички имиња (Фото+Видео)

Muzika24
И покрај тоа што од Општина Прилеп „незнаат” кога ќе почне „Пивофест”, тие веќе втора...
Музика на кирилица

Борче Нечовски ги измаршира новинарите по телефон, а градоначалникот на Прилеп Борче Јовчески, го „пумпа со пари“

Muzika24
Познатиот композитор и текстописец Борче Нечовски кој го возобнови музичкиот фестивал „Прилеп фест“, брутално и...