Tag : opstina stip

Фестивали

Општина Штип распишува конкурс за избор на композиции за 39-то издание за Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“

Muzika24
Во текот на денешниот ден на официјалната Фејсбук страна на Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“...
Фестивали

Без причина но со убав повод – водителот на „Макфест“ Димитар Атанасовски ги почести новинарите

Muzika24
За време на макфестовските денови, пред генералната проба на втората фестивалска вечер, ние новинарите се...
Фестивали

Исполнет со квалитетна македонска музика и музички ѕвезди традиционално и годинава „Макфест“ во средината на месец октомври

Muzika24
Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“ – Штип, денес, 12-ти октомври со почеток во 12 часот...
Во прв ред

Саша Ковачевиќ, Даниела Мартиновиќ, Љубојна, Амадеус Бенд, Пајак и Лара ќе ги забавуваат посетителите на “Штипска пастрмалијада 2023” (Фото)

Muzika24
Како што информираше Градоначалникот на Општина Штип, Г-нот Иван Јорданов, на 22-ри и 23-ти септември...
Музика на кирилица

Роберт Саздов, уметнички директор на “Макфест”: Настанот кој што не е објавен исто како да не се одржал – новинарите се најбитниот дел

Muzika24
Очигледно “Макфест” и годинава, намерно или не, ќе ги заборави новинарите Општина Штип и сите...
Фестивали

Општина Штип распиша конкурс за нови композиции за “Макфест 2023”, дали и годинава новинарите ќе бидат игнорирани?! (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, веќе е објавен конкурсот за нови композиции за 38-то...
Фестивали

“Макфест” – наместо голем музички настан и враќање на најавениот “сјај”, остана локален фестивал на забавна музика

Muzika24
Како и секоја година, и оваа традиционално во градот под Исарот, градот на Пастрмалијата, во...
Фестивали

По настапот на Јелена Розга, вечерва продолжува „Пастрмалијада“ со многу храна, забава и музика (Фото)

Muzika24
Вчера дечињата од детската градинка „Вера Циривири – Трена“ во Штип се вклучија во одбележувањето...
Фестивали

Објавен конкурс за избор на композиции и уметнички директор на „Макфест“

Filip
Општина Штип како организатор на фестивалот на забавни мелодии “Макфест” распиша конкурс за избор на композиции...