Tag : opstina valandovo

Фестивали

Заврши 37-то издание на „Фолк Фест Валандово” – победи младата Ангела Влинтиновска со песната „Темјана” (Фото)

Muzika24
Со песната „Темјана”, музика на Ванчо Димитров, текст Огнен Неделковски и аранжман на Љупчо Соколовски...
Фестивали

„Фолк Фест Валандово“ и годинава три дена со богата македонска музичка програма (Фото)

Muzika24
Ексклузивно музичкиот портал Музика24 дознава дека и годинава Фестивалот на новосоздадени македонски народни песни „Фолк...
Фестивали

Со победа на Мишко Крстевски, заврши 36-то издание на “Фолк Фест Валандово” (Фото)

Muzika24
Како и секоја година, така и оваа, традиционално по 36-ти пат се одржа најпознатиот и...
Фестивали

„Фолк фест Валандово” годинава со богата музичка програма (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24 од нашите соработници во општина Валандово, на големо се...
Културо

Валандово избран за „Град на културата“ за 2022 година

Muzika24
Општина Валандово оваа година ќе биде организатор на манифестацијата „Град на културата“, одлучи комисијата по...
Музика на кирилица

Фолк фест “Валандово”: И за фолкерите парични награди

Muzika24
Фолк фестивалот “Валандово” годинава ќе го прослави 30-годишниот јубилеј со нови директори, со нов месец...