Tag : panco

Во прв ред Музика на кирилица

ДНК со најава на голем спектакуларен концерт за 3-ти декември 2022 (Фото+Видео)

Muzika24
Денес точно напладне во познатиот скопски хотел “Парк” се одржа прес-конференција на која двоецот Панчо/Андреј...
Музика на кирилица

Панчо ДНК: “Kој стигне не подј*бава па одозгора и уште некој “наш” притоа со наши пари треба да иде на тој натпревар”

Muzika24
По повод моменталната состојба со Изборот на песна за Евровизија, представникот Васил Гавранлиев на својот...
Музика на кирилица

“Ти го заслужуваш најдоброто и на таквите како тебе Господ секогаш им помага” – Панчо ДНК со емотивна објава за Стефонатор

Muzika24
Откако нашиот јутјубер, Стефан Рашковиќ – Стефонатор, јавно проговори за болеста, освен што доби огромна поддршка...
Магазин

Панчо од ДНК: “Сакам да помогнам секому кому е потребна помош од Ковид-19” (Фото)

Muzika24
Познатиот македонски музички артист Владимир Блажев или попознат Панчо од ДНК, напиша интересен, но сепак...