Tag : pandemija

Музика на кирилица

“Ни велат дека музичарите не биле во системот, значи, непостоечки сме”, се пожали поп пејачката Дани Димитровска

Muzika24
Поп-пејачата Дани Димитровска го искажа својот револт на социјалните мрежи, по повод неможноста на државата...
Балканленд

Извршители тропнаа на вратата на фолк пејачката Гоца Божиновска, која е сумата која таа ја должи?!

Muzika24
Фолкерка Гоца Божиновска се придржуваше до сите пропишани мерки за време на пандемијата од коронавирусот,...
Музика на кирилица

“Ќе го блокираме Плетвар” – музичарите од Прилеп бараат да настапуваат

Muzika24
Mузичарите од Прилеп денеска самоиницијативно имаа состанок, на кој разговараа за проблемите со кои се...
Балканленд

Во среде пандемија “Црвена јабука” одржа два концерти во Белград (Видео)

Muzika24
Како што пишуваат српските медиуми, во среде пандемија, познатата босанска и балканска група “Црвена јабука” на...
Музика на кирилица

ИВАП: Ќе сметаме дека сме заборавени од сопствената држава

Filip
Точно 11 месеци компаниите кои се занимаваат со организација на настани се соочени со невиден...
Културо

Утре во Македонската опера и балет балетскиот концерт „Балетски бисери“

Muzika24
На 29-ти јануари (петок) со почеток во 20 часот, во Македонската опера и балет ќе...