Tag : parni valjak

Балканленд

„Парни ваљак“ ја објави првата песна со новиот пејач Игор Дрвенкар (Видео)

Muzika24
Денес и во македонскиот радиски етер, како и долж целиот регион, беше емитуван новиот сингл...
Балканленд

Аки испратен на вечен починок: Ковчегот покриен со македонското знаме (Фото+Видео)

Filip
Легендарниот фронтмен на „Парни ваљак“, Аки Рахимовски, попладнево беше испратен на вечен починок во Алејата...
Фестивали

Со Рок симфонија вечерва започнува фестивалот „Балкан гала“

Filip
Вечерва на Ракометното игралиште во Битола, со почеток во 21 часот ќе се одржи концертот...